AKTUALITY

Zariadenia pre zážitkovú gastronómiu a show cooking

Servírovacie dosky – novinka na našom trhu 2011

__________________________________________________________________________________________

AKCIOVÁ PONUKA NA SAMŽIACE PANVICE 40 a 80 litrové s liatinovou nádobou, nerezové rada 900

Novinky zo sveta gastrotechnológií

Úplne nová dimenzia stolovania a prezentácie s CAMBRO

CAMBRO leták stolovanie a prezentácia

___________________________________________________________________________________


________________________________________________________________


__________________________________________________________________________

Eko panvica Green Pan

Kyoto 32 cm

Green Pan – teraz môžete vyprážať zdravo, bez tuku a predovšetkým bez nebezpečných látok!
Každý má niekde v skrini panvicu s nepriľnavým povrchom, v horšom prípade ju denne používa pri príprave pokrmov. A pritom netuší, že s každým jej použitím sa mu do tela môžu dostávať nebezpečné látky, ktoré sú podozrivé, že pôsobia ako karcinogény. Na vine sú látky PTFE a PFIB.
Na výrobu panvíc s nepriľnavým povrchom sa nepriľnavá látka PTFE (polytetrafluoretylen) začala používať v roku 1962 a v tej dobe sa považovala za veľmi úspešnú: materiál bol mäkký a vhodný na prípravu jedla. V sedemdesiatych rokoch sa začala látka aplikovať vo viac vrstvách, aby boli odolnejšie proti poškriabaniu. Od tej doby sa technológia výroby týchto nepriľnavých povrchov takmer nezmenila. Látkou PTFE sa ale začali zaoberať vedci a začali upozorňovať na to, že pri prehriatí panvice sa začínajú uvoľňovať nebezpečné výpary.
Bežné panvice s nepriľnavým povrchom obsahujú látky PTFE a možné rezíduá PFOA. PFOA sa veľmi ťažko rozkladá v prírode a jeho stopy môžeme nájsť v ľudskej krvi. Preto sa americká vládna organizácia EPA (Environmental Protection Agency) spolu s významnými chemickými firmami zaviazala, že do roku 2015 zakáže používanie PFOA.
Nepriľnavé povrchy na báze PTFE sa začínajú rozkladať pri pomerne nízkej teplote (260 stupňov Celzia), ktorej sa bežne dosiahne po štyroch minútach vyprážania. Od teploty 360 stupňov Celzia sa začína uvoľňovať zmes veľmi nebezpečných výparov (PFE, PFIB, HFP), ktoré sa usadzujú v pľúcach. Tieto výpary zabíjajú vtákov a u ľudí spôsobujú podobné symptómy ako chrípka. Na ľudské zdravie pôsobí PFIB ako potenciálny karcinogén a môže spôsobiť akútne poškodenie pľúc. Táto “horúčka z polymérových výparov” vrcholí po 4 až 8 hodinách a doznieva po dvoch dňoch.
Profesor Jiří Patočka vysvetľuje: “PFIB je dusivý plyn 10krát jedovatejší než fosgén a je schopný vyvolať pľúcny edém. Jeho účinok môže byť smrtiaci a najviac sú pyrolytickými produktmi teflónu ohrození kanárici v kuchyni.”

GreenPan – zdravé varenie

Panvice GreenPan majú ako jediné na svete nepriľnavý keramický povrch Thermolon, ktorý neobsahuje žiadne fluorované látky, pri jeho výrobe sa používa menej energie a navyše je takmer nemožné ju prehriať. Thermolon je vytvorený z keramického materiálu, ktorý je rezistentný až do teploty 450 stupňov Celzia, je odolný proti poškrabaniu a je nepriľnavý.
Na panvici teda môžete vyprážať a flambovať bez toho, že by ste samotnú panvicu poškodili. Panvice sú vhodné pre všetky typy sporákov, vrátane indukčných.
Panvice GreenPan sú vyrobené nielen s ohľadom na vaše zdravie, ale aj na životné prostredie. Použité materiály sú recyklované. Pri výrobe sa používa čo najmenej energie, aby sa vyprodukovalo až o 60 % menej CO2. Panvice sú balené do recyklovaného papiera, na potlač obalov je použité minimum atramentu.
Panvice otestovali nezávislé vládne inštitúcie USA, Nemecka, Švajčiarska a Kórei (FDA, LFGB, švajčiarske vládne orgány a KTR).

Uvádzacia cena: 99.9 €


_____________________________________________________________________________

Zwilling Twin Point, blok s noži 7 ks

Zwilling J.A. Henckels TWIN Point

Kolekce nožů TWIN point je skvělou volbou pro ty, kdo hledají vysokou kvalitu, užitnost a praktičnost za rozumnou cenu. Čepel nožů TWIN Point je z patentované, mrazem tvrzené oceli Fridodur, ergonomicky tvarovaná rukojeť z nesmekavého plastu.

S tímto akčním blokem získáte do své kuchyně všechny nože, které kdy budete potřebovat:

  • čisticí nůž
  • špikovací nůž
  • plátkovací nůž
  • kuchařský nůž
  • nůž na chléb
  • ocílku

ve vysoce kvalitním dřevěném bloku.

CENA: 173 €

__________________________________________________________________________________

Gastro inventár: Sklo RONA

Sporáky:

TOPlist

Vseobecne obchodne podmienky

© 2010 OMES.sk | Vsetky prava vyhradene