KONVEKTOMAT

Konvektomatparný konvektomat je dnes zariadením, všeobecne považovaným za základ modernej profesionálnej kuchyne. Medzi hlavné výhody tohto zariadenia patrí polyfunkčnosť, ekonomika alebo senzorické vlastností finálneho pokrmu a celková úspora času, vstupných zdrojov, z ktorých je veľká časť práve energia, ktorej cena v dnešnej dobre lineárne stúpa.

Vhodný výber konvektomatu z pohľdu obstarania, údržby, výkonnosti a efektívnosti. Konvektomaty delíme na 2 základné skupiny boilerové a injekčné.

Prihláste sa na krátku inštruktáž konvektomatu a zistite čo skutočne dokáže patentovaný systém.

V prípade akýchkoľvek otázok je tu pre Vás mail:

konvektomat@omes.sk

Najskôr stručne k jednotlivým systémom.

Konvektomat je v podstate teplovzdušná rúra, v ktorej je horúci vzduch rovnomerne rozvedený do všetkých častí komory tak, aby bolo zaistené konštantné ohrievanie zo všetkých strán pokrmov vystavených tepelnému opracovaniu. Na rozdiel od statických pecí, kde je zvyčajne horné a spodné ohrevné teleso a horúci vzduch je rozvedený náhodným prúdením, je možné v konvektomate piecť, variť na niekoľkých plechoch súčasne bez toho aby boli niektoré miesta spálené alebo nedopečené. K tomu slúžia patentové systémy výrobcov.

Ďalším podstatným rozdielom od statickej pece je, že v priestore varnej komory konvektomatu je vytváraná para, ktorá pôsobí na pripravovaný pokrm pozitívne v zmysle nevysychania mäsa, a zníženia strát pečením a zvyšuje tak výťažnosť pri pečení, prípadne je v pare možné priamo variť. Výhodou varenia v pare je hlavne skutočnosť, že na rozdiel od varenia klasickým spôsobom nie je varená potravina nešetrne vylúhovanázachováva si tak lepšiu farbu, minerálne látky a vitamíny.

Ako je para v komore vytvorená?

Je niekoľko systémov, ktoré je možné rozdeliť do troch základných. Tvorba pary nástrekom, tvorba pary systémom SteamMaxi™, alebo para vytváraná v zabudovanom bojleri a následne vháňaná do varnej komory.

Pri konvektomatoch s nástrekom je para vytváraná nástrekom vody na ohrevné teleso konvektomatu a následné odparenie horúcej vody z ohrevného telesa do priestoru komory.

Nevýhodou takéhoto vytvárania pary je nemožnosť precíznej regulácie množstva pary a je tak nemožné vytvoriť v komore klímu vhodnú na varenie (napríklad knedlí). Výhodou tohto systému je relatívne jednoduchá údržba a nižšie obstarávacie náklady.

Konvektomaty s bojlerom sú zvyčajne schopné zabezpečiť dostatočné množstvo pary v komore a zaistiť veľmi dobrý výsledok pri varení. Bojler je ale sám o sebe súčiastka ktorá zdraží výrobu konvektomatu a jeho následná údržba môže byt komplikovaná (vodný kameň praskliny) a tak i údržba je cenove náročnejšia. Doporučujeme ku každému konvektomatu inštalovať zmäkčovač vody + sadu čistiacich prostriedkov.

Aby sa vyhli nevýhodám vyššie uvedených spôsobov, vyvinuli konštruktéri nový systém tzv. SteamMaxi, známy a patentovaný napríklad pri konvektomatoch UNOX, (rada ChefTop, ChefLux), kde je para vyvíjaná systémom turbín, ktoré vodu ktorá je na ne privedená najskôr rozptýli na hmlu. To znamená že rozptýli vodu do priestoru ako aerosol ktorý je ohrievaný na požadovanú teplotu. Výhodou tohto systému je precízna regulácia relatívnej vlhkosti komory a teploty. Je možné tak dosiahnuť varenie v nízkoteplotnej pare (paštéty, kompóty) ale aj dosiahnuť 100% vlhkosti pri 100°C. To znamená vytvoriť paru v ktorej je možné variť knedle, ryžu, zeleninu a podobne. Úplne tak nahrádza kotol alebo hrniec.

Pôvodnú otázku či bojler alebo nástrek prípadne iný systém je treba skôr položiť ináč. Ako chcem konvektomat používať? Chcem ho len na pečenie mäsa? Potom stačí konvektomat s nástrekom. Chcem v konvektomate okrem pečenia mäsa variť zeleninu, knedle, parené buchty a podobne? Potom je ideálny konvektomat so systémom SteamMaxi, napríklad modely ChefTop, ChefLux, prípadne konvektomaty s bojlerom napríklad Rational, Fagor a podobne.

______________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

KONVEKTOMATY UNOX  ChefTopTM

Nová rada parných konvektomatov Unox ChefTopTM s novými patentovanými prvkami. Vývoj rady ChefTopTM bol zameraný na maximálnu úsporu pracovných procesov a dosiahnutieí perfektných výsledkov pri príprave pokrmov. Konvektomaty ChefTopTM sú okrem toho vybavené už prednastavenými programami ChefUnox pre rôzne AUTOMATICKÉ úpravy pokrmov: GRILL, REGENERÁCIA, PEČIVO, CHLEBA, HYDINA, TALIANSKA PIZZA, PIZZA , HRANOLKY, VACUUM, CROISSANT. Z tohto hľadiska Unox inovoval a vyvinul niektoré doplnky a technológie pre optimálny výsledok niektorých tradičných druhov prípravy pokrmov, napríklad špeciálne Fakiro dosky na grilovanie mäsa, pečenie tradičnej talianskej PIZZY a koše na suché fritovanie hranoliek v konvektomate. Konvektomaty ChefTopTM sú ideálnym riešením pre malé, stredné i velké kuchynské prevádzky. Niektoré prístroje z tejto rady môžu byť integrované do veľkých kuchýň, závodného alebo školského stravovania. Konvektomaty UNOX sú multifunkčné zariadenia, ktoré sa stávajú neoddeliteľnými  pomocníkmi pri príprave jedál pri dodržaní najprísnejších hygienických požiadaviek. V konvektomate sa dá variť, piecť, dusiť, vyprážať, sušiť, udržovať a regenerovať všetky druhy pokrmov. CLIMA LUX – STEAM.MAXI – patentovaný systém vyvíjania pary nástrekom. DRY.Maxi – patentovaný systém odvetrávania prebytočnej vlhkosti. COOL – program automatického schladenia komory s otvorenými dvierkami. Vysokovýkonné ventilátory s reverzným chodom striedavé obojsmerné prúdenie vzduchu umožnuje udržiavať rovnomernú teplotu pečenia a varenia. Pre zjednodušenie na všetkých úrovniach doplnil Unox ChefTopTM o radu nových zariadení tak, aby vznikol kompaktný na sebe vzájomne naväzujúci systém prístrojov a doplnkov – schladzovače, zmrazovače, udržiavacie skrine, kondenzačné digestory, reverzná osmóza  – a to všetko ovládané pomocou jedného ovládacieho panelu ChefTouch. DuoChefTop - spojenie dvoch konvektomatov na sebe. HACCP: sériový výstup (USB) pre riadenie počítačom (iba na objednávku). Otváranie dverí – ľahká zámena L/R. HT tesnenie: zaručuje dokonalé uzavretie a utesnenie dverí proti úniku tepla. Dvojité bezpečnostné sklo Cool Touch systém. Rotor KLEAN – digitálne riadený, plno automatický čistiaci systém. HOLD – udržovanie pokrmov pri výdajnej teplote. PAUSE – možnosť kysnutia, prerušenie procesu s následným spustením programu Delta T – šetrné nízkoteplotné varenie a pečenie. 70 programov, automatické nahrievanie komory.

Konvektomat je univerzálne gastro zariadenie, ktoré sa používa na prípravu väčšiny pokrmov.
Konvektomat nahradí mnoho kuchynských zariadení, je v ňom možné variť, piecť, smažiť, dusiť, grilovať, schladzovať, ohrievať pokrmy pri zachovaní zdravých látok.

_________________________________________________________________________

Elektrické konvektomaty Rational SCC whitefficiency a CM Plus nahradili a zdokonalili úspešnú radu Rational SelfCookingCenter a CombiMaster. Zariadenie Rational SCC whitefficiency dokáže na najmenšej ploche nahradiť 40-50 percent všetkých bežne používaných varných prístrojov, ako sú rúry, pece, sklopné panvice, kotly, paráky či grily. Dosiahne maximálneho úžitku, to je rýchlejšia príprava, nižšia spotreba energie a vody, malé priestorové nároky a menej surovinových strát. Aj pri veľkom množstve pripravovaných potravín vždy zaručí dôsledne špičkovú kvalitu, a tým ČAS NA TO PODSTATNÉ.

_____________________________________________________

Výhody konvektomatu

Medzi hlavné výhody konvetkomatu patria:

  • úspora miesta a času
  • úspora nákladov  na prevádzku
  • úspora spotreby tukov
  • zachovanie minerálnych látok a stopových prvkov obsiahnutých v potravinách
  • príprava viacerých pokrmov naraz bez zmiešania chutí

Konvektomaty ponúkame v požadovaných modeloch určených pre GN 2/1, GN 1/1, a GN 2/3 v elektrickej aj plynovej verzii.

Príslušenstvo konvektomatov

Konvektomaty je možné dolniť o požadované príslušenstvo, napr. Šokery.
Schladzovače a zmrazovače sú umiestnené pod konvektomatmi namiesto podstavcov.

Pekárenské pece

Pekárenské pece UNOX obsahujú sortiment pecí v radoch: BakerTop, LineMiss a LineMicro.

Mikrovlnné rúry

Ďalším typom rúr sú mikrovlnné rúry . V sortimente profi gastro zariadení sú – mikrovlnné rúry Panasonic a mikrovlnné rúry low budget.

Udiarne a rúry pre nízko teplotné pečenie

Medzi pece patria takisto aj udiarne a rúry na nízko teplotné pečenie . Caldolox UNOX rúra je určená pre nízko teplotné šetrné pečenie.


TOPlist

Vseobecne obchodne podmienky

© 2010 OMES.sk | Vsetky prava vyhradene