CHLADENIE A MRAZENIE – VÝROBNÍKY ĽADU, VITRÍNY

Chladenie, mrazenie a prezentácia

Medzi profi gastro zariadenia patrí tiež kompletný sortiment zariadení pre chladenie a prezentáciu: chladiace vitríny , vínotéky , bufety raňajkové a šalátové ,schladzovače a zmrazovače , stoly chladiace a mraziace,  saladety, chladničky a mrazničky , stroje na výrobu zmrzliny.

Chladiace vitríny, vínotéky a bufety sú vyrábané firmami Scaiola a Silfer. Kompletný sortiment chladničiek, mrazničiek, chladiacich a mraziacich stolov máme v ponuke od výrobcov RM Gastro, FAGOR, ZANUSSI, NordLine …

Chladiace zariadenie rady CONCEPT FAGOR
chladenie

Žiadna kuchyňa sa nezaobíde bez kvalitného a výkonného chladenia.

Výrobca Fagor Industrial o tejto skutočnosti dobre vie a preto má vo svojej ponuke profesionálneho chladenia široký sortiment chladených a mraziacich stolov a skríň.

Takmer 60% všetkých potravín a polotovarov, ktoré sú určené k ďalšiemu spracovaniu potrebujú práve ideálne skladovacie podmienky. Hygienické normy a HACCP sú prísny strážnici kvality uložených surovín. Fagor Industrial používa pri svojich výrobkoch výhradne ventilované chladenie s elektronickým riadením, ktoré dokáže zaistiť požadovanú teplotu i pri vysokých okolitých teplotách až do 38oC.

Katalóg chladenia FAGOR

Katalóg chladenie RM GASTRO

- chladicí a mrazící stoly - chladicí vitrínky - výrobníky šupinkového ledu

- chladicí a mrazící skříně - příslušenstvý ke chladicím stolům - výrobníky

kloboučkového ledu - chladicí pizza stoly - výrobníky kostkového ledu

Panoramatické , presklenené Low Budget

Panoramatické prosklené vitríny Scaiola obsahují stolní a samostatně stojící modely. Typy chlazení: statické nebo chlazení s oběhem vzduchu. Provedení polic: pevné skleněné, otočné skleněné, pevné roštové, pevné roštové s výparníkem.
Standartní barevné provedení: světle hnědá kombinace. Dle požadavku lze objednat, za 10-ti % příplatek, barevné provedení vitríny dle stupnice RAL – 4-místný číselný kód. V základní výbavě všech modelů je vnitřní osvětlení a u samostatně stojícich modelů i kolečka (2 s brzdou).
Modely PRAL 400 G a PRAL 400 F s teplotním rozsahem +14 °C až +18 °C jsou určeny pro prezentaci čokoládových dezertů.

TOPlist

Vseobecne obchodne podmienky

© 2010 OMES.sk | Vsetky prava vyhradene